Assistance Wszystko, co powinieneś o tym wiedzieć

Assistance jest to dobrowolne ubezpieczenie mające na celu zapewnienie ubezpieczonemu pomocy w zakresie medycznym, technicznym, prawnym oraz informacyjnym w sytuacji awaryjnej.

Auto nagle się zatrzymało?
Zadzwoń! 889 333 111

Wyobraź sobie sytuację, w czasie której jesteś oddalony od domu, a Twój samochód niespodziewanie zatrzymuje się na środku drogi. Przyczyn może być mnóstwo, od braku benzyny w baku, przez pękniętą oponę, po poważną awarię silnika.

Bardzo prawdopodobne jest to, że nie zdołasz poradzić sobie z problemem samodzielnie. W dodatku awarie często zdarzają się w najmniej spodziewanym momencie.

Jeśli wykupisz polisę assistance, wystarczy, że zadzwonisz do swojego ubezpieczyciela, a on zorganizuje profesjonalną pomoc. Infolinie działają zazwyczaj przez całą dobę, każdego dnia tygodnia. To ten czynnik powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na wybór tego rodzaju polisy.

zdjęcie do opisu

Zalety assistance

Firmy proponują bardzo różne zakresy usług assistance. Dlatego przed zakupem dobrze zastanów się nad tym, jak duże odległości pokonujesz regularnie oraz czy ewentualnie będziesz potrzebować holowania wyłącznie na terenie Polski czy również za granicą. Ubezpieczenie assistance powinieneś dostosować do własnych potrzeb.

Do podstawowych usługi assistance zalicza się przede wszystkim naprawa auta na miejscu zdarzenia, holowanie pojazdu, zapewnienie parkingu, transport kierowcy oraz wynajem pojazdu zastępczego. Oczywiście każda z tych usług ma swoje ograniczenia, na które trzeba zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy. Tak na przykład usługa naprawy pojazdu na miejscu może być ograniczona do wypadków oraz realizowana do ograniczonej kwoty, z wyłączeniem kosztów części zamiennych. Holowanie ograniczone jest do określonej odległości.

Pamiętaj, żeby upewnić się, czy w Twoim wariancie assistance, przysługuje Ci pomoc tylko na terenie Polski czy również poza jej granicami.

W rozszerzonych pakietach assistance otrzymacie m.in: holowanie lub otwarcie auta w wypadku braku kluczy lub ich zatrzaśnięcia wewnątrz samochodu, pomoc przy wymianie żarówki, koła, dowóz paliwa, awaryjne uruchomienie auta, złomowanie samochodu i wiele więcej.

zdjęcie do opisu

Assistance – co jeszcze?

Towarzystwa ubezpieczeniowe w pakiecie podstawowym gwarantują klientom usługi informacyjne w razie potrzeby: wskazania najbliższej stacji paliw, informacja o natężeniu ruchu w danej części kraju. W wariancie rozszerzonym możesz otrzymać pomoc tłumacza, z którego usług można skorzystać podczas awarii za granicą Polski. Centra obsługi klienta często dostępne są całodobowo. Ponadto istnieją aplikacje na telefon za pomocą których sprawnie i szybko wezwiesz pomoc pod wskazany adres. Pomocna może być również pomoc prawnika w sytuacji kradzieży pojazdu lub poważnego konfliktu na drodze, którego konsekwencją będzie stłuczka.

Poza dbałością o organizacyjne konsekwencje awarii, stłuczki czy wypadku, priorytetem jest troska o zdrowie i bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Część medyczna usług assistance może zapewniać transport poszkodowanego do szpitala, transport i opiekę nad dziećmi oraz zwierzętami, hospitalizację za granicą, dostarczenie leków lub pokrycie kosztów rehabilitacji.

Ubezpieczalnie, z którymi współpracujemy

ikonki

PZU

ikonki

Mondial

ikonki

Gras Savoye

ikonki

Europ Assistance

ikonki

Coris Varsovie

W ramach naszej pracy oferujemy także auta zastępcze na czas naprawy uszkodzonego samochodu.