akumulator z kablami rozruchowymi

Galeria zdjęć

Awaryjne otwieranie i uruchamianie samochodu- jak to zrobić

Często spotykamy się z problemem odpalenia samochodu. Niestety niska temperatura nie wpływa dobrze na nasz akumulator. Powoduje jego rozładowanie i uniemożliwia dalszą jazdę. Jeśli masz możliwość możesz go samodzielnie naładować lub wezwać pomoc drogową. Jeśli zatrzaśniesz kluczyki w aucie możesz zbić szybę i otworzyć samochód, jednak koszt naprawy może przewyższać usługę awaryjnego otwierania pojazdu.

podłączanie kabli rozruchowych

W trakcie podłączenia kabli rozruchowych do akumulatora pamiętaj o zachowaniu bezpieczeństwa. 

Awaryjne otwieranie samochodu- metody

Każdy samochód posiada zamek, którego nie można otworzyć żadnym innym kluczykiem. W pierwszym momencie większość kierowców myśli o tym, aby wybić szybę, by dostać się do środka samochodu. Jednak koszt założenia nowej szyby w aucie może przewyższać koszt usługi awaryjnego otwierania pojazdu. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie wezwanie pomocy drogowej, której pracownicy szybko i profesjonalnie otworzą pojazd. Warto także mieć przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu, gdyż żadna firma nie podejmie się otwierania pojazdu bez uprzedniego upewnienia się do kogo auto należy.

 

Każdy specjalista zajmujący się awaryjnym otwieraniem pojazdu nie narazi nas na poniesienie dodatkowych kosztów. Istnieje wiele metod otwierania pojazdów.

Awaryjne otwieranie samochodu za pomocą narzędzi ślusarskich

Metoda “złodziejska” jest najbardziej popularna wśród mechaników samochodowych. Wielu złodziei używa narzędzi ślusarskich do otwierania aut, gdy chcą je ukraść.

 

Trudniejsze staje się otwieranie zamków ryglowanych, gdyż posiadają one podwójne zabezpieczenie. Koszt takiej usługi będzie odrobinę wyższy, gdyż otworzenie takiego zamka wymaga więcej czasu i większych umiejętności.

 

Metoda ta jest bezinwazyjna i nie naraża nas na uszkodzenie zamka, karoserii czy uszczelek. Dzięki doświadczeniu fachowca zaoszczędzimy pieniądze, które wydalibyśmy na naprawę próbując samodzielnie otworzyć samochód. W zależności od tego jaki samochód posiadamy koszt otwarcia pojazdu może wahać się nawet do kilkuset złotych.

Awaryjne otwieranie drzwi za pomocą przyssawki i poduszki hydraulicznej.

Metoda polega na użyciu przyssawki do drzwi, która umożliwia ich odchylenie i włożenie pomiędzy drzwi a pozostałą część samochodu poduszki hydraulicznej. Dzięki jej napompowaniu tworzymy szczelinę, w którą wkładamy drut z haczykiem, który umożliwia otwarcie pojazdu od środka. Jeśli jednak w samochodzie posiadamy zamek ryglowany możemy złapać kluczyki i wyciągnąć je z auta przez powstałą szczelinę. Wymaga to ogromnej precyzji i dużego doświadczenia ze strony fachowca.

 

Jeśli metoda ta wykorzystywana jest przez nieprofesjonalną osobę może skutkować uszkodzeniem zamka, uszczelki, drzwi lub szyby. Aby uniknąć tego typu sytuacji warto wezwać pomoc drogową, która profesjonalnie zajmie się otwarciem pojazdu, bez narażania nas na dodatkowe koszty związane z naprawą samochodu.

Awaryjne otwieranie samochodu- koszt

Każde auto ma swój unikalny rodzaj zamka, którego nie możemy otworzyć innym kluczem. Fachowcy z pomocy drogowej sprawnie otworzą zamknięty pojazd. Koszt takiego otwierania uzależniony jest od posiadanego samochodu. Może się on wahać w granicach 100 złotych do nawet 600 złotych. Jednak koszty te są znacznie mniejsze niż naprawa samochodu lub założenie nowej szyby w samochodzie.

 

Jeśli nasz samochód jest ubezpieczony warto pamiętać o tym, że firmy ubezpieczeniowe mają w swojej ofercie także usługę awaryjnego otwierania samochodu. Jeśli mamy ją w pakiecie ubezpieczeniowym nie musimy martwić się o koszty usługi.

kluczyki do auta

Podczas dalekich podróży samochodem warto zabrać ze sobą zapasowe kluczyki

Awaryjne uruchamianie samochodu

Każdy samochód narażony może być na uszkodzenia spowodowane niską temperaturą lub nieprawidłowym używaniem pojazdu. Jeśli źle zamkniemy drzwi w samochodzie, zostawimy włączone radio lub nie wyłączymy świateł przyczyniamy się do rozładowania akumulatora. W takich przypadkach przydaje się pomoc innego kierowcy, który pożyczy nam swój  akumulator w celu naładowania naszego pojazdu. Warto w takim razie wozić w swoim samochodzie kable rozruchowe, gdyż nie wiadomo kiedy mogą przydać się one nam lub innemu kierowcy. Jeśli nie mamy możliwości naładowania akumulatora warto zadzwonić po pomoc drogową, która przyjedzie pod wskazane miejsce i profesjonalnie i szybko naładuje nasz akumulator.

Kable rozruchowe do czego służą

Zimą najczęściej mamy trudności z odpaleniem silnika. To dlatego, że auto zużywa więcej energii niż w okresie letnim. Związane jest to z potrzebą rozgrzania silnika i ogrzania samochodu.

kable rozruchowe

Kable rozruchowe warto mieć zawsze w swoim samochodzie. Nigdy nie wiadomo kiedy mogą przydać się nam lub innemu kierowcy

 

Aby naładować samochód należy połączyć ze sobą dwa akumulatory za pomocą kabli rozruchowych. Jeśli chcesz samodzielnie podłączyć kable rozruchowe do samochodu pamiętaj, aby zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników podczas ładowania akumulatora:

 

  • czerwony kabel musi być podłączony do dodatnich biegunów akumulatora
  • uważaj na iskry- mogą spowodować wybuch samochodu
  • w trakcie uruchamiania samochodu nie dodawaj gazu

 

Jeśli jednak nie chcesz sam podłączać kabli rozruchowych do samochodu lub boisz się, że zrobisz to źle zadzwoń po profesjonalną pomoc drogową. Specjaliści wykonają usługę awaryjnego uruchamiania samochodu bardzo szybko i profesjonalnie. Problem pojawia się przy silnikach diesla, gdyż potrzebują więcej czasu na naładowanie i czerpią więcej energii podczas uruchamiania silnika.

 

Firma HOL-MAX z Wrocławia oferuje awaryjne otwieranie i uruchamianie pojazdów, a także wymianę koła czy dowóz paliwa. Jeśli nie możesz zrobić tego sam zadzwoń po nas. Nasz wykwalifikowany personel wykona dla Ciebie każdą usługę. Jeśli nie można samochodu otworzyć lub uruchomić mamy lawetę, którą możemy zabrać samochód do mechanika.