Blog Aktualności i ciekawostki

holowanie auta osobowego na linie

Holowanie samochodu – 8 najczęściej zadawanych pytań

Kategoria:

DATA DODANIA: 26 listopada 2022

Holowanie samochodu w naszym kraju jest określone ścisłymi regulacjami prawnymi. Z tego względu kierowcy, szczególnie początkujący zadają wiele pytań dotyczących właśnie tego działania na drodze. W jaki sposób holować pojazd? Co można robić, a czego? W tym artykule odpowiemy na najczęściej zadawane pytania!

Czytaj dalej

trójkąt ostrzegawczy postawiony na drodze

Jakie usługi związane z autopomocą znajdziesz we Wrocławiu?

Kategoria:

DATA DODANIA: 20 sierpnia 2021

W branży pomocy drogowej panuje dość duża konkurencja. Miło zaskoczyć klienta możemy oferując usługę, której nie mają inni lub proponując najniższą cenę nie tracąc przy tym na jakości wykonania. Jakie usługi związane z autopomocą oferują firmy z Wrocławia?

Czytaj dalej

wrocław

Nowe drogi we Wrocławiu – czy i kiedy odczujemy zmiany?

Kategoria:

DATA DODANIA: 25 czerwca 2021

We Wrocławiu i okolicach planuje się budowę kilkudziesięciu nowych dróg, ulic oraz łączników. Realizacja części z nich już ruszyła, trwa budowa kolejnych odcinków, niektóre inwestycje rozpoczną się jeszcze w tym roku. Kilka dróg dalej oczekuje na zatwierdzenie finansów i wydanie ostatecznej decyzji o ruszeniu z budową.

Czytaj dalej

Kupno samochodu – jak wypełnić PCC-3?

Kategoria:

DATA DODANIA: 22 lutego 2021

Deklaracja PCC-3 to jeden z podstawowych dokumentów, który każdy kierowca, czy to młody, czy stary powinien potrafić wypełnić. Jest to przydatna umiejętność z tego względu, że kupując nowy samochód lub kupując używany samochód od innej osoby wypełnienie tego dokumentu i dostarczenie go do Urzędu Skarbowego jest obowiązkiem kupującego. Pamiętajmy, że nie tylko w tym przypadku należy wypełnić deklarację PCC-3.

Czytaj dalej

dokumenty do kontroli poproszę

Dokumenty do kontroli poproszę

Kategoria:

DATA DODANIA: 29 września 2020

Rutynowa kontrola drogowa może przydarzyć się każdemu kierowcy. Nie mając niczego na sumieniu kierowca traci czas i często bardzo się stresuje. Jakie dokumenty powinien posiadać kierowca TIR-a, aby szybko i bez problemu ruszyć w dalszą drogę?

Czytaj dalej

olej samochodowy

Olej silnikowy- ważny płyn w Twoim samochodzie

Kategoria:

DATA DODANIA: 24 stycznia 2020

Do prawidłowego funkcjonowania silnika w Twoim samochodzie potrzebny jest dobrze dobrany olej silnikowy. Jest on eksploatowany podczas każdej jazdy. Ważne jest sprawdzanie jego poziomu oraz regularna jego wymiana.

Czytaj dalej