trójkąt ostrzegawczy postawiony na drodze

Galeria zdjęć

Jakie usługi związane z autopomocą znajdziesz we Wrocławiu?

Autopomoc

Autopomoc to nic innego jak udzielenie pomocy technicznej osobom, które poruszając się samochodem uczestniczyły w stłuczce lub wypadku samochodowym. Aktualnie pomoc drogowa nie ogranicza się tylko do przetransportowania uszkodzonego samochodu, ale także do pomocy na miejscu, w którym znajduje się auto. Oferta autopomocy jest bardzo elastyczna i co rusz można ją powiększać o dodatkowe usługi – zapoznaj się więc z ofertą autopomocy naszej firmy.

Holowanie i transport na lawecie 24/7

Pomoc drogowa to przede wszystkim usługa holowania i transportu na lawecie. Jeśli Twoje auto jest uszkodzone lub niesprawne i nie nadaje się do dalszej jazdy to idealny moment, aby wezwać autopomoc. Holowanie i transport na lawecie to nie tylko przewiezienie auta biorącego udział w wypadku we wskazane miejsce lub prosto do mechanika. W zakresie tej usługi mieści się również przetransportowanie auta, które, np. ma pusty bak i nie jest z tego powodu w stanie kontynuować podróży. Na trasie zdarzają się różne przypadki i niezależnie od tego co Ci się przytrafi nasza autopomoc przybędzie z pomocą na terenie Wrocławia oraz jego okolic.

Dowóz paliwa

Wbrew pozorom usługa polegająca na dowozie konkretnego rodzaju paliwa jest dość powszechną potrzebą. Wielu kierowcom podczas dłuższej trasy wydaje się, że wystarczy im paliwa, by dojechać do najbliższej stacji po drodze lub wystarczy im paliwa do zjazdu, a to już niedaleko końcowego celu podróży. Niestety rzeczywistość staje się wtedy brutalna i w najmniej oczekiwanym momencie zbiornik paliwa robi się pusty, a samochód protestuje i zatrzymuje się nie pozwalając nam na dalszą podróż. W takim wypadku mamy dwie możliwości. Możemy wezwać lawetę, która zawiezie nas i nasz samochód na najbliższą stację paliw co może oznaczać zboczenie z trasy i zrobienie kilku dodatkowych kilometrów lub skorzystać z usługi dowozu paliwa i kontynuować jazdę z miejsca, w którym się zatrzymaliśmy.

Zmiana kół

Kolejną usługą autopomocy w naszej ofercie jest zmiana kół. Jak wiadomo do uszkodzenia opony lub koła może dojść bardzo szybko i niespodziewanie. Przypadkowe najechanie na wysoki krawężnik lub wjechanie w dziurę w asfalcie zdarzyło się przynajmniej raz każdemu z nas. Dodatkowo na drodze czyhają na nas niebezpieczne elementy w postaci kamieni, rozbitego szkła czy gwoździ. Gdy w naszej oponie znajdzie się ciało obce zdecydowanie odradzamy jego wyciągnięcie. W przypadku przymusowej wymiany każdy z nas powinien posiadać w samochodzie zapasowe lub dojazdowe koło oraz zestaw naprawczy konieczny do wymiany. Może być tak, że zabraknie nam którejś z wymienionych rzeczy lub okaże się, że zapasowe koło właśnie wymaga wymiany. W takiej sytuacji nie załamuj rąk, tylko wezwij naszą autopomoc, która po uzyskaniu potrzebnych informacji przyjedzie na wskazane miejsce i zajmie się wymianą.

żarówka od auta

Drobne naprawy

Autopomoc to naprawdę obszerny dział. Niektóre drobne naprawy możecie wykonać sami lub możecie wezwać nas. Nie każda awaria, która nas spotka musi oznaczać kosztowną wizytę u mechanika. Są takie usterki, które wykonamy na miejscu bez najmniejszego problemu. Pomagamy również w sytuacjach, w których Ty po prostu nie jesteś w stanie po wielu próbach rozwiązać. Jeśli mowa o drobnych naprawach zajmujemy się odblokowywaniem alarmu w samochodzie, otwieraniem zatrzaśniętego zamku, wymianą żarówek lub bezpieczników, przesmarowaniem bentiksu, sprawdzeniem styków przewodów, naprawą lub wymianą opon, awaryjnym uruchamianiem silnika oraz dowozem paliwa. Przyjedziemy pod wskazany adres na terenie Wrocławia oraz okolic i zajmiemy się awarią.

Awaryjne uruchamianie samochodu

Awaryjne uruchamianie samochodu zdarza się najczęściej w sezonie zimowym przy niskich temperaturach. Nie każdy z nas posiada garaż przy schować w nim samochód albo ilość samochodów jest większa niż ilość miejsc w garażu. Ten problem najczęściej dotyka osoby mieszkające w blokach gdzie nie ma, np. parkingu podziemnego lub ilość miejsc na takim parkingu jest mocno ograniczona. Awaryjnego uruchamiania samochodu potrzebują także osoby, które musiały zostawić auto na zewnętrznym parkingu, np. przy lotnisku na kilka dni. Nawet przy temperaturach utrzymujących się koło 0 stopni, nieużywane przez kilka dni auto może stracić moc i zastaniemy rozładowany akumulator. Niska temperatura to nie jedyny powód, który może doprowadzić do rozładowania akumulatora. Gdy zostawimy włączone światła lub radio na kilka godzin, niedomknięte drzwi zimową porą lub inne urządzenie pochłaniające prąd doprowadzi to nas do punktu wyjścia. Jest to problem, który możecie rozwiązać sami, ale potrzebne wam będą kable oraz drugie, sprawne auto. Jeśli w pobliżu nie ma nikogo takiego, jesteście w zupełnie obcym mieście, w którym nikogo nie znacie lub nie macie znajomego, który zrobiłby to w profesjonalny sposób nie narażając was na koszty i niebezpieczeństwo nie krępujcie się wezwać naszej autopomocy.

Awaryjne otwieranie aut

Awaryjne otwieranie auta, choć nie jest zbyt częste to jednak się zdarza. Przyczyn może być wiele i tak jak w przypadku pozostałych usług nie zawsze poradzimy sobie z tym sami. Do najpopularniejszych powodów awaryjnego otwierania samochodu należy, np. awaria zamka w drzwiach pojazdy, złamany kluczyk, przemarznięta uszczelka, zamarznięty zamek lub zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie lub stacyjce. Nie mając zapasowego kluczyka nie wiele jesteśmy w stanie zrobić więc wezwanie autopomocy to najlepsze rozwiązanie. Świetnie poradzimy sobie z wymianą stacyjki, oczyszczaniem zamka, zablokowaną skrzynią biegów i wymianą zamka samochodowego.

parking podziemny

Wyciąganie aut z rowu

Autopomoc to również wyciąganie auta z rowu, które należy wykonać za pomocą profesjonalnego pojazdu ze specjalną wyciągarką. Dzięki temu możesz mieć pewność, że podczas wyciągania samochodu nie zostanie on uszkodzony. W tej niekomfortowej sytuacji możemy znaleźć się z wielu powodów jak, np. wpadnięcie w poślizg, czy chęć uniknięcia zderzenia z innym samochodem lub leśną zwierzyną. Niezależnie od przyczyny najlepiej wezwać naszą autopomoc, która w kompleksowy sposób zajmie się takim zleceniem i oprócz wyciągnięcia auta przetransportuje je do mechanika lub we wskazane miejsce.

Wyciąganie aut z parkingów podziemnych

Zdarza się też tak, że nasza autopomoc pomaga przy wyciąganiu aut z parkingów podziemnych, na których, np. doszło do stłuczki lub w przy parkowaniu został uszkodzony samochód i niemożliwe jest poruszanie się nim po drodze. Na parkingach podziemnych dochodzi także do rozładowania akumulatora lub wycieku paliwa. Nasza firma posiada specjalistyczny sprzęt, dzięki czemu nawet takie zlecenie nie jest nam straszne. Parkingi podziemne są specyficzne i zazwyczaj uniemożliwiają wjazd lawety dlatego odpowiedni pojazd zdecydowanie ułatwia pracę.

kobieta ze słuchwkami i mikrofonem

Assistance

Autopomoc to bardzo ważny element polisy ubezpieczeniowej zawierającej AC. Nasza firma współpracuje z ubezpieczalniami co oznacza, że gdy spotka Cię niespodziewana awaria w okolicach Wrocławia możesz liczyć na naszą autopomoc. Wystarczy, że zadzwonisz do swojego ubezpieczyciela, a on wszystko zorganizuje tak, abyś jak najszybciej i bezpiecznie dotarł do celu. Korzyści z tego typu ubezpieczenie jest wiele i jeśli często podróżujesz po naszym kraju i nie tylko warto przemyśleć wykupienie dodatkowej autopomocy.

 

Nasza autopomoc działa na terenie Wrocławia oraz okolic. Przez całą dobę jesteśmy do Twojej dyspozycji z naszą pełną ofertą, którą opisaliśmy wyżej. Pamiętaj, że czasami lepiej jest wezwać profesjonalistów, którzy Ci pomogą niż ryzykować większą usterką. Wezwać autopomoc możesz także, gdy spożyłeś zbyt dużą ilość alkoholu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj – Ile możesz wypić? Nie ryzykuj, zamów holowanie auta.